Havaların ısınmasını fırsat bilen Aleyna Tilki Boğaz’da denize girdi

Genç şarkıcı Aleyna Tilki, üç milyondan fazla takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından paylaştığı videoyla sahnelerinin engellendiğini, konser veremediğini açıklamıştı. Tilki, son olarak katıldığı bir programda annesinin ve şoförünün ölüm tehditleri aldığını, kendisinin sahnede ölümden döndüğünü ifade etmişti.

‘Cevapsız Çınlama’ parçasıyla Youtube’da büyük başarı elde eden, daha sonra ‘Yalnız Çiçek’, ‘Sen Olsan Bari’ ve ‘Dipsiz Kuyum’ şarkılarıyla adından söz ettiren Aleyna Tilki, geçtiğimiz ay sahnelere çıkışının engellendiğini öne sürmüştü.

Instagram’da video paylaşan 23 yaşındaki şarkıcı, müzik sektöründeki bazı popüler isimlerin yoluna taş koyduğunu iddia etmişti:

Varoluşumdan ve duruşumdan dolayı sahnelerimin iptal edildiğini, bazı yerlerden banlandığımı artık zaten biliyorsunuz. Bir de beni çocukluğumdan beri canım pahasına vicdansızca çalıştıran insanlar, bugün daha fazla para kazanmak için beni ait olduğum sahnelerden alıkoymaya çalışıyorlar. Beni çalıştıranların yanındaki sektörü domine eden sanatçılar da, bu durumu en çok destekleyen insanlar. Hem de çok iyi bildiğiniz isimler bunlar. Benim hayatımda sizin hayalinizdeki paradan çok daha büyük bir konforum var, o da ait olduğum yerde şarkı söylemek!

“İSİM VERİRSEM ONLAR YANAR”

Ünlü isim, son olarak Cüneyt Özdemir’in programına konuk oldu. Açıklamalarından sonra yaşadığı süreci anlatan şarkıcı, “Bu yıl 4-5 konser verdim. Konser teklifi geliyor ama sektörel baskı var. Birileri benim bu işten ekmek kazanmamı istemiyor. Sektörü domine eden insanlar başka sanatçıları kayırıyor. İlk çıktığım dönemde de, ‘yaş’ ve ‘alkollü mekân’ deyip konserlerimi engellemeye çalıştılar. O zamandan beri savaş veriyorum. Burada isim verirsem onlara yarar. Onları kahraman yaptırmayacağım. Canımı sıkarlarsa çocukken başıma gelenleri anlatacağım” demişti.

BOĞAZ’DA DENİZ KEYFİ

Aleyna Tilki ve arkadaşı Serel Yereli İstanbul Boğazı’nda denize girdi. Yereli, “Bizi boğazın güvenli bölgelerinde, deniz analarının zararsız olduğunu anlatarak yüzdürdükleri için kaptanımıza teşekkürler” dedi.

Denizden çıktıktan sonra da Tilki ile fotoğraflarını paylaşan Yereli, “Boğazın suyu buz” notunu düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir