MATIC Coin ve Bu 5 Altcoin’den Yatırım Dahil Sıcak Haberler Var!

Polygon Labs (MATIC Coin) çekirdek geliştiricileri, SP1’i kullanacağını duyurdu. Baby Doge kritik bir teklif başlattı. Piyasa yapıcı DWF Labs, API3’e yatırım yaptı. Ve daha fazlası..

ETH, MATIC Coin ve bu 4 altcoin’den haberler var!

Polygon Labs (MATIC Coin) AggLayer için SP1’i kullanacak

Polygon Labs (MATIC Coin) çekirdek geliştiricileri, SP1’i kullanacağını duyurdu. Böylece, Blockchain aggregator katmanı AggLayer’ın güvenliğini sağlamak için zero-knowledge-proof (ZKP) yöntemi olan ‘pessimistic proof’ adı verilen AggLayer’ın önemli bir bileşenini oluşturacak. Succinct Labs’ın geliştirdiği SP1, Blockchain’lerin AggLayer’a bağlanmasını kolaylaştırıyor. Ayrıca, Plonky3 alt katmanda performans ve sağlamlık sağlıyor. Polygon Labs (MATIC Coin), gelişmeyi resmi X hesabından şu ifadelerle paylaştı:

Dün, AggLayer’a bağlı Blockchain’ler için güvenliği sağlayacak yeni ZKP olan pessimistic proof’u tanıttık. Pessimistic proof, Polygon Plonky3 ile oluşturulmuş genel amaçlı bir zkVM olan SuccinctLabs’ın SP1’i tarafından üretilecektir.

Fantom: Opera’nın Sonic’e yükseltilmesi resmen başladı

Fantom, mevcut Opera Blockchain’in yükseltilmesinin gerekli %80 konsensüs seviyesine ulaştığını açıkladı. Ayrıca, resmi olarak başlatıldığını resmen duyurdu. Çıkış tarihi, projenin geçtiğimiz Ekim ayında Sonic test-net aşamasının başında belirlediği beklentilerle tutarlı. Ayrıca, proje herhangi bir gecikme olmaksızın sorunsuz bir şekilde ilerliyor.

Avalon Finance’in TVL’si 200 milyon doları aştı

Bitcoin ekosistemindeki en büyük borç verme protokolü olan Avalon Finance, Bitlayer First Mining Festival’e katıldı. Bu süreçte protokolün TVL’si üç gün içinde 200 milyon doları aştı. Şu anda toplam TVL 450 milyon doları ve kullanıcı sayısı 40.000’i aşmış durumda.

Baby Doge kritik bir teklif başlattı

Baby Doge, Ethereum ve BNBChain üzerindeki token sözleşmelerinin sahipliğinden vazgeçmek için bir teklif başlattığını duyurdu. Bu teklif, daha fazla ademi merkeziyetçilik sağlamayı, topluluk içinde güven ve şeffaflığı artırmayı ve yönetici istismarı veya merkezi kontrol riskini azaltmayı amaçlıyor. İlgili teklif oylamaya açık olup oylama bitiş tarihi 5 Haziran. Mevcut onay oranı %100.

Piyasa yapıcı DWF Labs, API3’e yatırım yaptı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ünlü piyasa yapıcı DWF Labs, yaptığı yatırımlardan sık sık gündeme geliyor. Son bir hamlede DWF Labs, Binance listesinde de yer alan API3’ün en son finansman turuna liderlik etti. Bu bağlama piyasa yapıcı, API3’e yatırım yaptığını duyurdu:

API3DAO’nun stratejik finansman turuna liderlik etmekten gurur duyuyoruz! Bu başarıdan dolayı ekibimizi tebrik ediyoruz. Bu finansman turu, API3‘ün oracle ortamında devrim yaratma ve küresel on-chain finans sistemini ilerletme misyonunu hızlandıracak. Devam eden yeniliklerini ve OEV Network’ün main-net’ini başlatarak dApp’leri ve Blockchain ağlarını daha da entegre etmelerini dört gözle bekliyoruz.

Hashdex, spot Ethereum ETF başvurusunu SEC’den geri çekti

Kısa süre önce ABD SEC, spot Ethereum ETF için başvuru yapan 8 şirkete yeşil ışık yaktı. Ancak, başvuru yapanlardan bazıları beklemedeydi. SEC belgeleri, kripto varlık yönetim şirketi Hashdex’in spot Ethereum ETF başvurusunu geri çektiğini gösteriyor. Hashdex potansiyel bir ihraççı ve onay alan sekiz ihraççı arasında yer almıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir